قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / مجمع جهانی «امت اسلامی» آزادی روحانی آذربایجانی را تبریک گفت

مجمع جهانی «امت اسلامی» آزادی روحانی آذربایجانی را تبریک گفت

مجمع جهانی امت اسلامی، امروز در پیامی آزادی شیخ «سردار حاجی حسنلی بابایف» عضو مجلس روحانیان جمهوری آذربایجان و سردبیر سایت «مائده آذ» را به عموم شیعیان و مردم آذربایجان تبریک گفت.

در این پیام آمده است: دولتمردان آذربایجان باید دست از ظلم و ستم بردارند و مطابق با قوانین بین المللی، به حقوق شهروندانشان در آزادی بیان و آزادی دین احترام بگذارند.

مجمع جهانی امت اسلامی تصریح کرد: تاریخ اثبات کرده است که ظلم هیچ گاه پایدار نمی ماند و ظالمان به زودی نابود می شوند.

در این پیام نوشته شده است: بازداشت و محاکمه و متهم سازی علما و شیعیان سرشناس آذربایجان مانع از رسیدن ندای اسلام حقیقی و اصیل به مردم این کشور نمی شود. اسلام در قلب تک تک مردم آذربایجان زنده است و زنده خواهد ماند.

این مجمع از همه آزادی خواهان، علما و حوزه های علمیه در نجف اشرف و شهر مقدس قم می خواهد که نسبت به ظلم و ستم علیه مردم مظلوم و شیعیان آذربایجان سکوت نکنند. حمایت از امت اسلامی وظیفه و واجب کفایی بر گردن هر مسلمانی است.

نگاهی به زندگانی «روحانی نماز»

شایان ذکر «شیخ سردار حاجی حسنلی بابایف» از روحانیون سرشناس جمهوری آذربایجان است که درپی شکایت فرمانداری شهر ماسالی از وی به اتهام برگزاری نماز جمعه با حضور صدها نمازگزار در چهارم اسفند ماه ۱۳۹۵ بازداشت و سپس در دوازدهم تیر ماه سال ۱۳۹۶در دادگاه ماسالی به سه سال حبس محکوم شد.

شیخ سردار حاجی حسنلی بابایف، عضو مجلس روحانیان جمهوری آذربایجان و سردبیر سایت مائده آذ در دادگاه عالی جمهوری آذربایجان نیز بوده است.

وی در دادگاه اخیر خود که به ریاست قاضی «گلزار رضایف» برگزار شد، ضمن تاکید بر بی گناه بودن و غیر قانونی بودن حبسش، گفت: هیچ یک از دفاعیات وکلای من از زمان بازداشت تاکنون قبول نشده است، در زمان بازرسی‌ها علت بازداشت و حبس خودم را پرسیدم، به من گفتند به دلیل اقامه نماز جمعه و خطبه‌های آن محبوس شده ام، مثل قبل از این دادگاه هم انتظار خاصی ندارم زیرا هنوز هم علت حبس خود را درک نمی‌کنم، گاهی نماز جمعه، گاه خطبه‌ها و گاهی هم تحصیل در خارج را علت زندانی شدن من اعلام کرده اند، بدون شک اگر بت پرستی، بی اعتقادی به خدا و بی اخلاقی را تبلیغ می‌کردم من را حبس نمی‌کردید.

شیخ سردار بابایف تحقیقات و روند دادگاه را بر اساس استانداردهای قانونی ندانست و گفت: تصور کنید که شهادت شهروندان شاهد در دادگاه با همدیگر همخوانی ندارد اما دادگاه نه تنها اعتنایی به آن نمی کند حتی آنها را هدایت هم می کند.

در سایر رسانه ها:

خبرگزاری رسا
پایگاه حقایق قفقاز

درباره ی مجمع جهانی امت اسلامی

مطلب پیشنهادی

بیانیه مجمع جهانی امت اسلامی در محکومیت معامله استعماری قرن

مجمع جهانی امت اسلامی در بیانیه ای اظهار داشت:بار دیگر دستان استعمار از آستین وابستگان منطقه ای آن بیرون آمد و در اقدامی ننگین، همه مدعیان را رسوا کرد.

3 دیدگاه

  1. درود بر مجمع جهانی امت اسلامی

  2. همه آزادی خواهان و علمای اسلام باید آزاد شوند

  3. علمای اسلام نباید نسبت به این جنایت ها سکوت کنند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.